Bus.net
MHD Bratislava Busr
Dobrodošli na busnet forum,ulogujte se ili registrujte,i pridružite se našem timu...

Join the forum, it's quick and easy

Bus.net
MHD Bratislava Busr
Dobrodošli na busnet forum,ulogujte se ili registrujte,i pridružite se našem timu...
Bus.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MHD Bratislava

2 posters

Ići dole

MHD Bratislava Empty MHD Bratislava

Počalji  Miki BGD Sre Jul 11, 2012 12:59 am

Tema za slike,rasprave i diskusije o gradskom prevozu u Bratislavi.
Miki BGD
Miki BGD

Broj poruka : 81
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Miki BGD Sre Jul 11, 2012 12:59 am

Ne znam puno o njihovom gradskom prevozu. Sve što znam napisaću, a temu sam prvenstveno otvorio jer imam veći broj slika. Very Happy

Gradski prevoz u Bratislavi čine autobusi, trolejbusi i tramvaji. Kao i Beograd, ni Bratslava nema metro.

A sad slike. Prvo tramvaji:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Miki BGD
Miki BGD

Broj poruka : 81
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Miki BGD Sre Jul 11, 2012 1:00 am

A onda autobusi:

Karosa

[You must be registered and logged in to see this image.]

SOR

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tedom

[You must be registered and logged in to see this image.]

Solaris

[You must be registered and logged in to see this image.]

I za kraj ono najbolje:

Mercedes-Benz

[You must be registered and logged in to see this image.]

To je sve od mene. Nadam se da vam se sviđaju moje slike. Very Happy
Miki BGD
Miki BGD

Broj poruka : 81
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Miki BGD Sre Jul 11, 2012 1:01 am

Nažalost, nisam uspeo da uslikam nijedan trolejbus, ali sam se vozio starom Škodinom trolom kojih u Bratislavi puno. Pošto smo obišli i most Apolo (poslednju destinaciju) trebalo je da se vratimo do auta koji smo ostavili kod "Bratislavskog hrada". Kod mosta smo ušli u liniju 68 (moju omiljenu beogradsku liniju) i to u najnoviji Mercedes Capacity. To je sigurno najbolji autobus u kojem sam se do sada vozio. Bilo preko 30 stepeni, a u njemu radi ona klima, milina. Unutra takođe prelep, sedišta udobna. Međutim, nismo zanli gde da siđemo, gde ta linija ide (nismo zanali ni za jednu drugu, ali je 68-ica prva došla). I mi eto tako siđemo kad je 68-ica skrenula levo. Tu onda stadosmo da pogledamo mapu prevoza na stanici (kakva-takva, al je ima) i videsmo da ako pešačimo malo da ćemo da dođemo na početnu stanicu trole 207 koja bi nas odvezla do auta. I onda... Vožnja starom Škodinom trolom. Koji je to doživljaj bio. Neopisivo. To eto bila moja mala avantura u Bratislavi. A o Bratislavi - lep grad. Very Happy

Na sajtu MHD Bratslave ima gomila slika i imformacija, pa ću povremeno stavljati nešto i od njih.
Miki BGD
Miki BGD

Broj poruka : 81
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Ćirko Sre Jul 11, 2012 11:20 am

Vozni park im je kao da su nabavljali vozila iz svemira. Very Happy.Daleko ispred vozila koja voze po glavnom gradu Srbije,deluju presavremeno za nas.Ne mogu da zamislim onog zglobnog Mercedesa,koji prelazi preko mosta,sa natpisom na displeju 95,kako vozi našu 95-cu..Bravo Miki,reci mi kako funkcioniše sistem naplate karata,da li u Bratislavi postoje karte,koje važe neko vreme (sat,dva,ceo dan) ili je sve spalo na uređaje slične BUS PLUSU? Hvala.
Ćirko
Ćirko

Broj poruka : 75
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Miki BGD Čet Jul 12, 2012 12:29 am

Autobusi im izgledaju svemirski, ali koliko znam jedino Mercedes ima klimu. Ovi SOR-ovi i Tedomi su kupljeni u zadnjih tri-četiri godine bez klime. To je veliki problem što nisu kupovali klimatizovana vozila. A što se tiče karata imaš vremenske karte (kad budem napravio temu o gradskom prevozu u Pragu sve će ti biti jasno jer su veoma slični po tome). Karte možeš da kupiš na automatima kojih ima na velikom broju stanica ili putem SMS-a. Kartu kupljenu na automatu ubaciš u uređaj u vozilu, i on ti na karti ispiše vreme od kad počinje da važi. a imaju i kartu za jednu vožnju koja se po meni zbog cene ne isplati uopšte. To je sve što ja znam ovako.Smile
Miki BGD
Miki BGD

Broj poruka : 81
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Miki BGD Čet Jul 12, 2012 1:41 am

Trolejbusi u Bratislavi:

Škoda 14Tr
[You must be registered and logged in to see this image.]

Škoda 15Tr
[You must be registered and logged in to see this image.]

Škoda 21Tr
[You must be registered and logged in to see this image.]

Škoda 25Tr Irisbus (meni najlepša trola)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Izvor: piše na slikama.
Miki BGD
Miki BGD

Broj poruka : 81
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Miki BGD Čet Jul 12, 2012 1:46 am

Zvanični sajt MHD Bratislave:
http://imhd.zoznam.sk/ba/mhd.html

Tu možete naći trase i mape linija, slike starih i novih vozila i mnogo toga. Možete da namestite engleski jezik na početku u gornjem delu stranice. Very Happy
Miki BGD
Miki BGD

Broj poruka : 81
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

MHD Bratislava Empty Re: MHD Bratislava

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu